Płyny antyodpryskowe


dostępne wersje:
- uniwersalna
- z grubszym filmem ochronnym
- z dłuższa ochrona antykorozyjna
- do automatów spawalniczych

Cechy produktu

W naszych produktach nie stosujemy silikonów, olejów, pochodnych kwasów tłuszczowych czy innych trudno usuwalnych substancji. Dlatego też umożliwiają bezproblemowe malowanie i cynkowanie po spawaniu. Większość preparatu odparowuje podczas procesu spawania, a ewentualny nadmiar można w łatwy sposób usunąć np. przecierając suchą ścierką.
Dzięki zastosowaniu wydajnych inhibitorów korozji, nasze preparaty zapewniają czasową ochronę antykorozyjną, również na etapie składowania elementów po spawaniu.
Nasze płyny są biodegradowalne. Nie zawierają substancji szkodliwych, zarówno dla użytkownika jak i środowiska naturalnego. Są praktycznie bezzapachowe, podczas spawania nie wydzielają oparów drażniących drogi oddechowe.
Preparaty wodne są z natury niepalne, dlatego też redukują ilość zagrożeń występujących w miejscu pracy.

bez osadu

Nasze preparaty tworzymy z surowców o wysokiej czystości, dlatego możemy zagwarantować ich wyjątkową stabilność i brak wytrącających się osadów*.
Dzięki temu nie zatykają dysz urządzeń natryskowych, zarówno ręcznych jak i automatycznych.
*W normalnych warunkach przechowywania minimum 2 lata.

Nanoszenie

Bardzo ważne jest użycie odpowiednich akcesoriów do nanoszenia preparatu. Aby zapewnić odpowiednie rozpylenie płynu, do naszych produktów oferujemy wyłącznie sprawdzone spryskiwacze
o potwierdzonej skuteczności.
Płyn aplikujemy spryskiwaczem, ustawionym na rozpylanie mgłowe, nanosząc cienką niespływającą warstwę na powierzchnie, które chcemy chronić przed przywieraniem odprysków.
Metoda nanoszenia preparatu antyodpryskowego przy pomocy spryskiwaczy wielokrotnego użycia, zmniejsza w sposób znaczący ilość odpadów ( np. w porównaniu do aerozoli ). Spryskiwacze natomiast napełniamy z kanistrów lub beczek (które również możemy użyć wielokrotnie), zmniejszając w ten sposób ich wpływ na środowisko.
W ofercie posiadamy wszystkie niezbędne akcesoria pomagające
w konfekcji preparatu.

UWAGA:

Należy pamiętać, iż preparat przeciwodpryskowy ma ułatwić usuwanie odprysków z powierzchni spawanych, a nie ich eliminację. Naniesienie zbyt dużej ilości preparatu może spowodować, iż podczas procesu spawania woda w nim zawarta nie zdąży odparować (może też się gromadzić w szczelinach), co w efekcie spowoduje powstanie porów w spoinie.
Aby unikać takich problemów, należy preparaty wodne nanosić oszczędnie w postaci cienkiej niespływającej warstwy (rozpylanie mgłowe). Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest zmniejszenie zużycia płynu i idące za tym oszczędności.